Co umila nam długie, jesienne wieczory

Co umila nam długie, jesienne wieczory

Cześć kochani! 

Nastała jesień i rozgościła się u nas na dobre ze wszystkimi swoimi urokami.
Jest to moja ulubiona pora roku i wiem, że wielu z Was jej szczerze nie lubi, jest dla Was depresyjna, szara i smutna. Dla mnie jednak pełna kolorów, uroku i samych cudowności. Mimo słoty za oknem, mimo szarości i mgieł bardzo lubię ten czas. Wieczory są dłuższe, więc można to wykorzystać na wiele sposobów. Co najfajniejsze w gronie rodzinnym.


U nas wygląda to tak, że prym wiodą gry planszowe i rodzinne oraz puzzle i wszelkiego rodzaju klocki. Tu zobaczycie część propozycji i dajcie znać czy któraś gra przypadła Wam do gustu.

Angry Birds - budujemy wymyślne budowle z klocków (bądź z dołączonych kart), układamy na nich świnie, po czym strzelamy z procy ptakami. Proca ma wbudowaną muzyczkę, która nam gra i wydaje dźwięki podczas zabawy.


Spadające małpki - to kolejna gra zręcznościowa. Naszym zadaniem jest wyciągnięcie patyków z drzewa i strącenie jak najmniejszej ilości małp.
Operacja - zabawa w chirurga i w niej potrzebna będzie precyzja. Za pomocą różnych przedmiotów wyciągamy z pacjenta poszczególne części.
Warcaby/Młynek - Pierworodny namiętnie gra w warcaby z młynka nie korzysta wcale... nikt nie chce w niego grać.
Monopol - chyba każdy w to grał, więc objaśniać nie trzeba. Posiadamy edycję polską, gramy w niego z przyjaciółmi oraz w gronie rodzinnym.
Głodne hipcie - gra bardzo fajna ale strasznie głośna. Polega na zjedzeniu kulek przez hipopotamy, im więcej tym lepiej ;)
Jake i przyjaciele z Nibylandii - Poszukiwacze skarbów/ Ahoy piraci. Jest to gra planszowa 2 w 1, w zestawie są pionki, kostka oraz żetony do gry.

Puzzle, są fajnym urozmaiceniem, mamy ich sporo, a te które się już znudziły po prostu oddaliśmy.


Teraz pora na najnowszy gadżet, który niedawno można było nabyć w Ludlu i zawitał u nas w domu. Play tive - junior czyli domek kartonowy do malowania, wersja dla chłopców.
To by było na tyle jeśli chodzi o gry i puzzle. Klocki których jest sporo nadają się na osobny post ;)
Jak Wy spędzacie długie jesienne wieczory?

Pozdrawiam!

Paulina

O mnie

Moje zdjęcie

Matka dwójki urwisów, szczęśliwa żona i spełniona kobieta. 

Z miłości do... wszystkiego co piękne i kobiece.

Z miłości do... pasji, książek, zakupów, dobrego kina, pysznego jedzenia, dbania o siebie.

Z miłości do... mojego małego świata <3

Google+ Followers

Obserwatorzy