Kochanek królowej czyli filmowy czwartek

Dziś na tapecie film kostiumowy. Jeden z takich gdzie mimo tego, iż grają aktorzy których większość i tak nie kojarzy robotę swoją wykonują doskonale. Lubie sobie od czasu do czasu obejrzeć taki film i Wam też polecam.

Kochanek królowejGatunek: Historyczny, Romans, Dramat

Czas trwania: 2 godz. 17 min

Produkcja: Czechy, Dania, Szwecja

Filmweb: 7,2/10★

Rok produkcji: 2012

Oparta na faktach historia młodej, duńskiej królowej Karoliny Matyldy Hanowerskiej, żony króla Christiana VII. Karolina została zeswatana z człowiekiem, którego nie znała. Jej wyobrażenia o przyszłym mężu były nad wyraz wyolbrzymione. Po podróży z Anglii do Danii, zauroczenie pryska niczym bańka mydlana. Król okazuje się być głupcem, lubiącym alkohol i dziewki. Jego stan psychiczny pozostawia wiele do życzenia, gdy Karolina powija dziecię, król wyjeżdża w podróż. W obawie o zdrowie możnowładcy, rada zatrudnia lekarza, który staje się najlepszym przyjacielem Christiana i kochankiem Karoliny.


Oglądając film było mi strasznie żal królowej, przyglądając się baczniej królowi można było stwierdzić, że pod maską szaleńca kryje się człowiek nieśmiały, bojący objąć władzę. Osoba lekarza jest bardzo ciekawym wątkiem, można przypuszczać, że zaprzyjaźnia się on z królem. Jednak pod maską przyjacielskości przemyca on swoje idee Oświecenia.
Film kostiumowy, klimatyczny, z dobrą grą aktorską. Scenariusz ciekawy i pełen ciekawostek historycznych. Polecam każdemu kto lubuje się w tego typu produkcjach.

Bez rejestracji i logowania, film znajdziecie tu KLIK.

Pozdrawiam!

Paulina

3 komentarze:

  1. ooo chętnie oglądne bo teraz nie ma nic ciekawego w telewizji

    OdpowiedzUsuń
  2. Bardzo dziękuję za link. Lubię filmy kostiumowe i chętnie go kiedyś obejrzę. Obecnie krucho z czasem, ale link zapisałam.

    OdpowiedzUsuń
  3. Wydaje się być ciekawy, chociaż ja mało oglądam ;)

    OdpowiedzUsuń

DZIĘKUJĘ ZA KAŻDY KOMENTARZ POZOSTAWIONY NA BLOGU. DZIĘKI NIEMU WIEM, ŻE CZYTASZ I ZAGLĄDASZ :)

O mnie

Moje zdjęcie

Matka dwójki urwisów. Szczęśliwa żona i spełniona kobieta. 

Z miłości do... wszystkiego co piękne i kobiece.

Z miłości do... książek, zakupów, dobrego kina, pysznego jedzenia, dbania o siebie.

Z miłości do... mojego małego świata <3

Google+ Followers

Obserwatorzy

Copyright © 2014 Z miłości do.... lifestyle , Blogger